• Ново
Империјално 10к бело злато 1 10ct TDW дијамантски срцев кластер прстен за жени

Империјално 10к бело злато 1 10ct TDW дијамантски срцев кластер прстен за жени

DEN 2864.00

Износ
Това е достапна

Изработено во 10к бело злато Овој прстен има кластер на треперливи тркалезни дијаманти, поставен во рамка за форма на срце во центарот на полиран шанк. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 4,10 mm (должина) x 21,00 mm (ширина) x 2,70 mm (висина) Тип на прстен : Стил на бандринг : единечен ред со дијамантски акцент на дијаманти за свадба / годишнина од опсег за жени Метал Спецификација : Метал Метал Карат : 14 KMetal Боја : Спецификација на бело злато дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1 Каратдиамонд Метод на создавање : Природна ко-боја : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond Облик : ПринцезаДиамонд Количина : 11 секунди : Канал вклучен во кутијата : кутија за подароци и поле за полирање Империјал Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјал Империјал Империјал Империјал 10 K бело злато 1/10 CT TDW Дијамантско срцево кластерски прстен за жени.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата