• Ново
Кејп Код Кингсли Плетенка Геометриска Област Килим, 2 '3 8, Природни

Кејп Код Кингсли Плетенка Геометриска Област Килим, 2 '3 8, Природни

DEN 3.33

Износ
Това е достапна

Safavieh Кејп Код CAP822 I Рачно Ткаени Природни Килим Занает - уметнички стил и боја доаѓа до дома декор Во Кејп Код Килим Колекција. Бохо-шик шармот и меките предива од природни влакна на овие извонредни килими додаваат привлечни нијанси и извонредни текстури на лути мансарди, пријатен заден трем или ветровито ланаи. Кејп Код е направен со користење на одржливи јута предива, двапати измиени за незаменлива мекост. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Изберете од достапни бои и големини. 20% памук, 80% состав на јута. Рачно изработен дизајн. Дизајн на рамно ткаење; нема поддршка. 0.25 во. висина на купот.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата