• Ново
Заштитена марка ликовна уметност 'преку дрвјата што ја платно платно од Крис Пашке

Заштитена марка ликовна уметност 'преку дрвјата што ја платно платно од Крис Пашке

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Крис Пашке 'низ дрвјата што јас платно го платно.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата