• Ново
Трговска марка ликовна уметност „пешкир“ платно уметност од Маркос Гали

Трговска марка ликовна уметност „пешкир“ платно уметност од Маркос Гали

DEN 253.76

Износ
Това е достапна

Уметник : Маркос Галисубјект : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Маркос Гали „крпа“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата