• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'есен 91-4' платно уметност од Роберт К onesонс

Трговска марка ликовна уметност 'есен 91-4' платно уметност од Роберт К onesонс

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Роберт К jonessubject : Пејзаж-аперестил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Есента на Роберт К onesонс 91-4 'Арт.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата