• Ново
КАРЛА ardерард „Книга на Скајхорс Книга 8“ платно уметност

КАРЛА ardерард „Книга на Скајхорс Книга 8“ платно уметност

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Карла arderадрабјект : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има чудно прикажување на луѓе што опкружуваат некого во болнички кревет. Истакнати бои : светло сина, тен, сива, црна, бела, жолта, јас сум самоучен и уживам да сликам народна уметност и апстрактна затоа што стиловите се едноставни и некомплицирани. Ми се допаѓа да инкорпорирам елементи и идеи од многу различни инспиративни извори и да ги комбинирам во моите слики, без разлика дали се од списанија, книги, фотографии, природа, од сон или од десно од горниот дел од главата. Моите слики се чини дека се развиваат додека одам заедно. Започнувам со идеја и цвета. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Карла ardерард „Книга на Скајхорс 8“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата