• Ново
Трговска марка ликовна уметност „црковно цвеќе“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „црковно цвеќе“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : Architecture Style : Modern & Modern и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има светло проследување низ витраж прозорецот на црквата. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Црковно цвеќиња“ Арт.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата