• Ново
Грант грант за мажи црни ретро очила за сонце GG06

Грант грант за мажи црни ретро очила за сонце GG06

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Стајлингот и перформансите на Убер-Слек се оживуваат во овие поларизирани очила за сонце на Грант Грант. Мет-допир мат црни рамки, суптилни сребрени навртки и акценти на храмови, и темни чадливи леќи се собраа за изглед на резолуција што одговара како сон. Технологијата на поларизирана леќи штити од сјајот што се рефлектира од вода, снег и други сјајни површини за појасен, поудобен поглед. Понатаму, леќите блокираат 100% од штетните зраци на UVA-UVB на Сонцето и се отпорни на гребење и влијанија. Носено 90 години од Глобал икони и трендови, Фостер Грант е оригиналниот американски бренд за сонце. Фостер Грант верува во реален стил - очила за сонце кои се без напор мода напред и совршено вие, со вистински квалитет што можете да го видите и почувствувате. Нашите талентирани дизајнери во Newујорк, Лондон и Милано го пребаруваат светот за најновиот изглед и инспирација и ги претвораат во модни палети на стилови кои се уникатно ласкави и носат. Секој пар наши очила за сонце е внимателно конструиран за да ви даде најудобно вклопување со 100% UVA-UVB заштита од сонце, максимална јасност и леќи отпорни на гребење. И со секој стилски пар прифатлива цена, можете да ги создадете сите погледи за да ги искажете многуте нијанси од вас. Поларизираните леќи ги намалуваат леќите отпорни на влијанието на сјајот, отпорни на гребење на леќи 100% UVA-UVB заштита (UV 400) Грант Грант за грантови за црно ретро сонце GG06.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата