• Ново
Примарен сребрен Стерлинг сребрен родиум обложен со кварц со акцент на злато и кубни цирконија филигран со приврзок со ланец на кабел Форзантина

Примарен сребрен Стерлинг сребрен родиум обложен со кварц со акцент на злато и кубни цирконија филигран со приврзок со ланец

DEN 639.20

Износ
Това е достапна

Носете ја среќата на модерен начин со ова волшебно 14 карат жолто злато, нагласено ѓердан од приврзок од сребро детелина. Овој ѓердан со долги кабелски ланци од 18 инчи се одликува со филигрираниот дизајн на детелина, ладен со тркалезен зелен кварц и треперлива кубна цирконија камења за прекрасен изглед. Прицврстувачи со затворач на пролетниот прстен, овој ѓердан има антички детали со висока полирана завршница за безгласен сјај. Метал тежина : 6,34 грама со синџир на синџир : Финхејн Стил : Форзантина кабелски ланец Тип : Филигран Дврда на приврзок Spring Ring Metal : Sterling Silver Metal Color : White Pendant with Bail Dimensions : 33.5mm x 20mm Chain Dimensions : 18-inch x 1.3mm14 Karat Yellow Gold Accents Solid Gemstone Details : Type : Quartz Color : Green Shape : Round Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Stone Details : Type : Cubic Zirconia Color : Clear Shape : Croprquantity : Поставување 4 jeweelry : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. , Кубна цирконија, 18-инчен кабелски ланец, пролетен прстен, цврст, родиум.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата